WRZESIEŃ

Dziś odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017r. Cieszymy się, że do naszej szkoły dołączyli nowi uczniowie. Społeczność uczniowska poznała panią dyrektor mgr Teresę Kessler. Rozpoczęcie roku szkolnego zostało uświetnione występem uczniów klas III.

"Bezpieczna droga do szkoły"
Materiał udostępniony dzieku uprzejmości TV SM w Grudziądzu - emisja 02.09.2016r.
Narodowe Czytanie 2016
W sobotę 3 września grupa uczniów z kl. 5 i 6 naszej szkoły wraz z opiekunkami – p. M. Szkudlarek, A. Tobolską i B. Magierą wzięła udział w 5. edycji Narodowego Czytania. Impreza odbyła się w Bibliotece Głównej. W Dziale Dzieci i Młodzieży uczniowie uczestniczyli w kreatywnych zajęciach, które utrzymane były w klimacie starożytnego Rzymu. Dzieci miały okazję wykonać z papieru Koloseum i Rzymianina – zakładkę do książki. W Ogrodzie Biblioteki fragmenty książki H. Sienkiewicza pt. „Quo vadis” czytali zaproszeni goście, m. in. Małgorzata Sadowska-Rodziewicz, Krzysztof Rotnicki, Piotr Jezierski.
W dniu 7 września 2016r. uczniowie klasy III b uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Centrum Edukacji Ekologicznej. Dzieci poznawały wybrane gatunki zwierząt zamieszkujących Las Rudnicki. Obserwowały sarny, daniele, dziki. Słuchały ciekawych opowieści pani prowadzącej spotkanie. Każdy uczestnik zajęć otrzymał książeczkę z zagadkami i zadaniami zwiazanymi z omawianym tematem.
Bieg
im. B. Malinowskiego

Jak co roku nasza szkola podstawowa nr 3 wzięła udział w XXV biegu ulicznym im. B. Malinowskiego. Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy i tak Jakub Tyda zajął 4 miejce, a Wiktor Stawarczyk 8 w tym samym roczniku, natomiast Natalia Doroszewska miejsce 11 w swoim roczniku. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Ogólnie z naszej szkoły wzięło udział 67 uczniow.

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych
"Ćwiczenia w ramach ewakuacji zagrożenia szkoły"
Materiał udostępniony dzięku uprzejmości TV SM w Grudziądzu - emisja 26.09.2016r.
Indywidualne biegi przełajowe

Wczoraj to jest 28.09.2016r odbyły sie na Osiedlu Rzadz indywidualne biegi przelajowe w których wzięliśmy udział. I miejsce zajela uczennica naszej szkoły Natalia Dorszewska i tym samym zakwalifikowala się do zawodów wojewódzkich. 11miejsce DariaKamracka a z chłopców najlepszy byl Oskar Jablonski. Serdecznie gratulujemy

"Młodzi kibice GKM"
Materiał udostępniony dzięku uprzejmości TV SM w Grudziądzu - emisja 22.09.2016r.
Bezpieczna droga do szkoły
CEE

„Bóbr budowniczy” to tytuł zajęć, w których 28.09.2016r. w Centrum Edukacji Ekologicznej uczestniczyli uczniowie klasy III b. Pan Leśniczy opowiadał różne ciekawostki o zwyczajach bobrów, o środowisku ich życia. Za pomocą prezentacji multimedialnej pokazał jak wygląda budowa żeremi.  Dzieci rozwiązywały też różne zadania związane z tematem. Dużą atrakcją był eksponat prawdziwego bobra, z którym każdy mógł zrobić sobie zdjęcie.