Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody, swoją działalnością obejmuje społeczność uczniowską klas IV-VI. Główne założenia SK LOP to kształtowanie właściwego stosunku dzieci i młodzieży do przyrody, pogłębianie wiedzy o środowisku przyrodniczym, potrzebie i sposobach jego ochrony, zachęcanie do organizowania i wykonywania społecznie prac na rzecz środowiska przyrodniczego oraz czuwanie nad przestrzeganiem prawa ochrony przyrody. Opiekunem SK LOP jest Maria Kaczorowska.

^^^^^^
Zajęcia praktyczne SK LOP w CEE „Wiosna na parapecie”- wykonanie ekologicznych doniczek i sadzenie kwiatów (20.04.2015 r.). W celu wykonania doniczek należało wykorzystać kartony po sokach lub mleku. Uczniowie nie tylko ozdabiali swoje kartony, ale także nabywali praktycznych umiejętności sadzenia kwiatów.

^^^^^^^
Udział uczniów SK LOP w „Ekozabawie z Czwórką” (21.05.2015 r.). Jak zawsze dopisała nam słoneczna pogoda. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

^^^^^^
Zajęcia warsztatowe SK LOP w CEE „Ogród na płocie”(14.05.2015 r.). Uczniowie na zajęciach wykonywali ozdobne kwiaty z plastikowych butelek, a także aranżowali ogród na płocie CEE.... wykorzystując do tego celu ozdobnych roślin posadzonych w jutowych workach i w puszkach po karmie dla zwierząt.
Opiekun SK LOP- Maria Kwiatkowska

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Cieszmy się lasem” realizowanym w ramach kampanii informacyjno- edukacyjnej „Świadomi zagrożenia” organizowanym przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Toruniu.  Dnia 1.12.2012 r. razem z opiekunem SK LOP panią M. Kaczorowską zostali zaproszeni do Torunia na uroczystość związaną z podsumowaniem konkursu. I tak Nikodem Dobrzeniewski kl. VI b zdobył I miejsce, a Paulina Netkowska kl. VI b oraz Adriana Kacała kl. VI a otrzymały wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy!