Szkoła Promująca Zdrowie – szkołą dialogu

Od 1996r. realizujemy cele i zadania  Kujawsko – Pomorskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. W 2004r. uzyskaliśmy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Podstawą Szkoły Podstawowej nr 3 jako SPZ są ludzie, pełni zapału i entuzjazmu, potrafiący dostrzegać jej potrzeby, jednocześnie integrować wokół wybranych celów szkolną społeczność nauczycieli, uczniów  i rodziców. Potrafiący rozwijać i budować dialog, którego sensem jest wiara w drugiego człowieka, w jego potencjał zdrowotny, intelektualny, społeczny i duchowy. Owa wiara i związany z nią horyzont nadziei otwierają przed ludźmi nieskończenie wiele możliwości wzajemnego rozbudzania, wspomagania i pomnażania potencjału zdrowia. Dzięki temu atmosfera i kultura naszej Szkoły jest przyjazna środowisku, w którym funkcjonuje. Głównym jego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia, kształtowania i wzmacniania postaw prozdrowotnych. Program zawiera 5 głównych obszarów: higiena osobista, higiena otoczenia, żywność i żywienie, bezpieczeństwo, aktywny wypoczynek, życie bez nałogów.