ROK SZKOLNY 2023/2024
"Malowanie na szkle" - W miniony piątek wychowankowie świetlicy szkolnej uczestniczyli w zajęciach, podczas. których wdrażali własne, nieszablonowe pomysły oraz rozwijali swoją kreatywność malując wiosenne motywy na szklanych wazonikach. Uczniowie wykonali też piękne, kolorowe kwiaty, którymi przyozdobili swoje wyjątkowe dzieła artystyczne. Warsztaty plastyczno-techniczne są niezwykle istotne dla rozwoju młodego człowieka.  Podnoszą sprawność manualną, rozwijają twórcze myślenie, rozbudzają wyobraźnię i ciekawość poznawczą uczestników. Podczas pracy zespołowej młodzież uczy się także współpracy, skutecznej komunikacji, kształtuje umiejętność słuchania siebie nawzajem, nabywa zdolność dzielenia się wiedzą z innymi osobami. Są to kompetencje, które bez wątpienia będą solidnym fundamentem dla sukcesu naszych uczniów w dorosłym życiu.

W świetlicy szkolnej uczniowie rozwijali swoją wyobraźnię oraz kreatywność podczas warsztatów tworzenia świec żelowych.
Dzieci  własnoręcznie mocowali w ozdobionych wcześniej słoiczkach knoty, układali kompozycję z kolorowego piasku oraz muszelek,
a następnie wybierali kolor i zapach żelu parafinowego.
Efektem pracy młodych artystów były piękne, kolorowe i pachnące świeczki.

Przygotowania do świąt Wielkanocnych

W naszej świetlicy już przygotowujemy się do balu karnawałowego.

Mali artyści przy pracy.

W świetlicy już czujemy święta

Kolorowe papierowe kółka i dobry humor - oto przepis na śliczne prace ☺️

W świetlicy szkolnej odbywały się zajęcia kreatywne w ramach, których dzieci przygotowały zakładki do książek.