WAKACJE

Szkoła > Świetlica
ROK SZKOLNY 2018/2019
W świetlicy szkolnej coraz bardziej świątecznie. Święta tuż, tuż więc uczniowie dużo czasu spędzają na wykonywaniu prac o tematyce świątecznej.  Dzieci zabrały się ostro do pracy. Zużyły znaczne ilości kolorowych kartek i bibuł, z których powstały Mikołaje, choinki, śnieżynki, gwiazdki, łańcuchy i ozdoby na choinkę. Przecież nie ma nic przyjemniejszego niż możliwość udekorowania domu samodzielnie przygotowanymi ozdobami. Podczas wykonywania ozdób, zgodnie z polską tradycją, zaprosiliśmy wszystkich do wspólnego kolędowania. Świetliki nie zapomniały również o wesołej zabawie, bez której czas oczekiwania nie byłby tak miło spędzony.
Każde z tych zajęć oraz świąteczne dekoracje, które stanowiły bogactwo twórczych pomysłów dzieci wprowadziły wychowanków świetlicy w świąteczny nastrój i przypomniały o tym, że długo wyczekiwane Święta Bożego Narodzenia już wkrótce nadejdą i  sprawią nam wiele radości, a także  dostarczą  niezapomnianych chwil.
„Bo jak nie my to kto?...” -  tak właśnie śpiewają Świetliki, specjaliści od dobrej zabawy. Wspólne  śpiewanie, taniec, a także liczne zabawy to nieodłączny element codziennych zajęć świetlicowych. To właśnie dzięki wspólnej zabawie dzieci mogą się bliżej poznać, przełamać bariery komunikacyjne. W czasie pobytu w świetlicy każde dziecko znajdzie ciekawe zajęcie dla siebie i miło spędzi czas w oczekiwaniu na powrót do domu.