Szanowni Państwo,

Ze względu na zaistniałą sytuację- Covid 19- prosimy o wysyłanie dokumentów drogą e-mail na adres:

ksiegowosc@sp3.grudziadz.pl  w terminie do 31 maja b.r., tel. (056)  461 37 54

Dokumenty do pobrania:

Drodzy Rodzice!

Przewodnicząca Komisji Rekrutacyjnej informuje, że wszyscy kandydaci, którzy złożyli dokumenty, zostali zakwalifikowani do klasy pierwszej w roku szkolnym 2020/2021.

Do 7 kwietnia 2020 r., do godziny 15:00 rodzice proszeni są o potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do szkoły w postaci złożenia pisemnego oświadczenia. W tym celu należy pobrać druk, który znajduje się na stronie internetowej szkoły www.sp3.edu.pl w: zakładce dla rodziców- zapisy do szkoły- oświadczenie.

Oświadczenie można przesłać drogą mailową na adres: sp3jkgr@poczta.onet.pl lub osobiście wrzucić do skrzynki na korespondencję znajdującej się w wejściu do szkoły.

Niezłożenie deklaracji w wymaganym terminie będzie jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w szkole (zgodnie z załącznikiem nr 1 do Zarządzenia nr 24/20 Prezydenta Grudziądza z dnia 28 stycznia 2020 r.)

Anna Kuchta
Przewodnicząca Komisji Rekrutacyjnej

Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę.

Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci. W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.

Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice !

Dziś Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zamknięciu do 25 marca wszystkich placówek edukacyjnych w Polsce. Ta decyzja spowodowana jest profilaktyką i przeciwdziałaniu możliwości zarażenia koronawirusa SARS-CoV-2. Od najbliższego poniedziałku zamknięte będą więc żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe w Grudziądzu. Jutro i pojutrze czyli w czwartek i piątek te placówki będą jeszcze otwarte, ale już bez prowadzenia lekcji, jedynie z zajęciami opiekuńczymi. Premier i Rząd apelowali i ja również do tego apelu się przyłączam, by ci z Państwa, którzy mogą zapewnić swoim dzieciom opiekę - już w tym tygodniu pozostawili swoje pociechy w domach. Wraz z dyrekcjami szkół i nauczycielami przygotujemy dla uczniów materiał, który będą mogli w tym czasie kiedy nie będą odbywały się zajęcia, sami wykonywać. Dyrekcja i nauczyciele, będą pozostawali w zdalnym kontakcie z uczniami. Szczególną opieką dydaktyczną otoczymy uczniów 8 klas szkół podstawowych i maturzystów, bowiem przed nimi zbliżające się egzaminy. O szczegółach dyrekcje Państwa szkół i nauczyciele, będą informować zarówno uczniów jak i Państwa na bieżąco. Proszę Państwa o rozwagę i rozsadek. Części z Państwa te obostrzenia mogą wydawać się zbyt rygorystyczne, ale niezwykle ważne w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, jest zachowanie spokoju i zatrzymanie kolejnych zakażeń wirusem. W naszym mieście nie ma, do tej pory, przypadków zarażenia koronawirusem i obyśmy taki stan utrzymali. Proszę także Państwa o stosowanie się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych i zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Decyzje dotyczące walki z koronawirusem pozdejmowane na szczeblu krajowym będą wspierane przez nasz samorząd. Nie tylko szkoły i placówki edukacyjne zostaną w tym czasie zamknięte. Władze szpitala podjęły decyzję o zakazie odwiedzin. Ograniczenie wizyt stosują również Domy Pomocy Społecznej. Zaplanowane w naszym mieście imprezy zostają odwołane, lub jak w przypadku rozgrywek piłkarskich będą odbywać się bez udziału publiczności. O wszystkich kolejnych decyzjach informujemy i będziemy informować Państwa na bieżąco także za pośrednictwem naszego portalu internetowego www.grudziadz.pl oraz mediów społecznościowych – Profilu Facebook/PokochajGrudziadz. Dwa najbliższe tygodnie to trudny czas, ale my, rodzice, mieszkańcy naszego ukochanego miasta jesteśmy rozważni i odpowiedzialni. Wierzę w to i zapewniam, że wszystkie miejskie służby współpracują ze sobą. Chciałbym też, na koniec tego listu, prosić Państwa by szczególną opieką otoczyć osoby starsze i w podeszłym wieku. U tej grupy osób zarówno koronawirus jak i inne infekcje stanowią największe zagrożenie. Zwracam się z apelem o wsparcie i pomoc sąsiedzką. Dzisiaj drobne gesty są bardzo ważne. Okażmy wsparcie i zainteresowanie tym osobom, które jej najbardziej potrzebują. Bądźmy solidarni i dbajmy o siebie.

Z pozdrowieniem i wyrazami szacunku
Maciej Glamowski
Prezydent Grudziądza