STYCZEŃ
W bibliotece szkolnej zawitali pierwszoklasiści.  Po krótkim przedstawieniu  teatralnym w wykonaniu starszych kolegów uczniowie mogli wypożyczyć pierwszy raz  książkę z biblioteki.
Jak co roku "Trójka" grała w Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Na ulice wyszli wolontariusze z naszej szkoły a reprezentacje z klas I-III i IV-VII wzięły udział w Turnieju Sprawnościowo-Ratowniczym "Uczymy się ratować
i ratujemy" o puchar Prezydenta miasta Grudziądza. Po wykonaniu zadań klasa IIIa (opiekun p. Kasia Zapalska) zajęła...
I miejsce a uczniowie z klas VIa i VIIa (opiekun p. Ola Tobolska) zajęli III m-ce. Sie ma! Do przyszłego roku!
Od wielu lat bierzemy udział w Turnieju Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w  tym roku w wieloboju sprawnościowym "UCZYMY SIĘ RATOWAĆ I RATUJEMY" wzięły  udział dwie drużyny z naszej szkoły: klasa III A pod opieką pani Kasi Zapalskiej  i drużyna klas IV- VII pod opieką pani Oli Tobolskiej. Po zmaganiach wyłoniono  zwycięzców i rozdano nagrody.
Klasa III A zajęła I miejsce, a klasy IV- VII  zajęły miejsce III.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
15 stycznia  w ramach realizacji programu zasponsorowanego przez Jurka Owsiaka i WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować” w Szkole Podstawowej Nr 3 w Grudziądzu odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadziła je p. Małgorzata Opas.  Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci z klas I a i I b mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie utraty przytomności Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem nauczycielki mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych.
Zimowe harce na terenie szkoły po zajęciach lekcyjnych.
Trudno  rozstać się  z ,,Trójką" :)
Teatr - "Opowieść wigilijna"
W dniu dzisiejszym tj. 20. 01. 2018r., braliśmy udział w rajdzie pieszym poświęcony gen Pruszyńskiemu. Dwie nasze wspaniałe dziewczyny L. Brochocka oraz W. Gruzlewska z kl. 4 a zajęły 3 miejsce w konkursie ale to nie wszystko J. Maćkowski zajął 1 miejsce dla najmłodszego uczestnika rajdu z kl. 2b oraz O. Pokora 1 miejsce dla pomocnika. Jeszcze raz gratuluję i zapraszam na kolejny rajd pieszy😃
W Grudziądzu na Rynku Głównym odbyła się dzisiaj uroczystość z okazji 98 Rocznicy Powrotu Grudziądza do Macierzy. Klasy III A i III B pod opieką Katarzyny Zapalskiej, Małgorzaty Opas i Aleksandry Tobolskiej uczestniczyły w obchodach i w imieniu całej szkoły złożyły kwiaty pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego.
16 stycznia klasy I-III wybrały się do kina na projekcje filmu : '' Miś  Paddington 2''. Przed rozpoczęciem seansu filmowego odbyła się pogadanka na  temat "Zagrożeń w internecie".
25.01.2018 r. w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu opowiadania bajek i baśni „Dawno, dawno temu…” pod hasłem „W bajkowej krainie wróżek i czarodziejów”. Zwycięzcy poszczególnych klas młodszych pięknie opowiadali przygotowane przez siebie bajki lub baśnie. Zwyciężyła Zosia Olszewska z klasy 1 a, która przedstawiła baśń pt. „Wróżki”. Weźmie ona udział w konkursie międzyszkolnym, który odbędzie się w naszej szkole w dniu 7 marca 2018 r.
W dniu 29 stycznia 2018r. uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Sopocie. Główną atrakcją był Park wodny w Sopocie. Na grach i zabawach minął szybko czas. Uczniowie brali udział w konkursach przygotowanych przez animatorów Aquaparku. Kilku nawet zdobyło nagrody. Po basenie wszyscy byli bardzo głodni i poszliśmy na obiad. Po obiedzie koniecznie spacer  przy morzu. Niestety krótki jeszcze dzień zmusił nas do powrotu do domu. Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni. Czekamy na następna wycieczkę. POZDRAWIAMY !!!!
Wizyta funkcjonariuszy Komendy Policji w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 3. Uczniowie otrzymali plakaty edukacyjne.