PAŹDZIERNIK
W dniu 2-3.10.2019 roku odbyły się zawody o Mistrzostwo Miasta Grudziądza w unihokeju dziewcząt. Ostatecznie dziewczęta naszej szkoły zajęły 4 miejsce. Gratulujemy.
W dniu 05.10.2019 roku nasza 3 wzięła udział w XIX rajdzie pieszym "Szlakiem wojska polskiego II Rp". Komandorem rajdu oraz organizatorem była Sp nr 5, Pani E. Dziennik. W konkursie o wojsku polskim wzięły udział L. Brochocka oraz J. Budysz, które zajęły zaszczytne II miejsce, serdecznie gratulujemy i zapraszamy na rajdy piesze. Opiekunami były M. Wieczorek oraz E. Umerska.
W dniu 4 X 2019 r. uczniowie klasy III a, korzystając z darów jesieni, wykonali kolorowe lampiony. Sala lekcyjna zamieniła sie na chwilę w "Barwny Dom Pani Jesieni".
W dniu 9 października uczniowie klas III a i III b odwiedzili Miasteczko Ruchu Drogowego. Dzieci przypomniały i utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Poruszały się po ścieżkach rowerowych jako rowerzyści, byli kierowcami "pojazdów" lub pieszymi. Na zakończenie bawiły się na kolorowym placu zabaw mieszczącym się obok MRD
5 października w całej Polsce obchodziliśmy Noc Bibliotek. Do gmachu głównego Biblioteki Miejskiej wybrali się uczniowie klasy 8b. Mogli wejść do każdego zakamarka biblioteki. W czytelni naukowej spotkali się fani planszówek a w czytelni dziecięcej fani zabaw. Wzięliśmy udział w spektaklu Teatru Rodzinnego, pt.: Opowieść o naszym miasteczku. Jakie było nasze zdziwienie gdy zobaczyliśmy wśród aktorów naszą wychowawczynię z trzeciej klasy. Noc Bibliotek to bardzo ciekawa impreza, warta polecenia innym.
W dniu 8 października 2019 r. dzieci z klas I – III obejrzały spektakl o warzywach, które zrobiły Wielki Muzyczny Show z wykorzystaniem tekstów Jana Brzechwy. Przedstawienie pt. "Brzechwa w piosenkach" przygotował Teatr Fabryka Kultury z Katowic.
W dniu 8-9.10.2019 roku w Sp nr 7, zostały rozegrane zawody w unihokeja dziewcząt klasy 4-6 o Mistrzostwo Miasta Grudziądza.
Nasze  dziewczyny zagrały pierwszy mecz z Sp 18, gdzie wygrały 2:0, natomiast z  Sp nr 7 przegrały 0:1, tym samym wywalczyły sobie awans do finału o  miejsce 3 lub 4. W dniu 9.10.2019 roku przegrały w karnych i tym samym  zajęły IVmiejsce, serdecznie gratuluję opiekun M. Wieczorek
PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest od 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. 16 października 2019, na hali widowiskowo-sportowej na oś. Lotnisko spotkali się uczniowie grudziądzkich szkół i po kolei wykonywali masaż serca na fantomach. W 2018 roku w akcji wzięło 116 342 uczestników (w całym kraju). Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów z klasy 8b.
POKAZ UNIJNY
W dniu 26 października odbył się pierwszy turniej z cyklu Turniej Szachowy dla dzieci szkół podstawowych. Turniej odbywa się w ramach Grand Prix Grudziądza w szachach szybkich 2019/2020. Szkołę reprezentowali Jakub Doroszewski, Nikodem Anzel, Marcel Marciszewski i Oskar Schulz. Gratuluję i życzę sukcesów.
W dniu 29 października 2019 roku nasza szkoła wzięła udział w apelu pt. "Bezpieczeństwo nad wodą, w górach oraz kontaktach z nieznajomym.
Klasy 4 -8 wzięły udział o godz. 8.00, a klasy 1-3 o godz. 8.55. Poza tym klasy 1-3 wzięły udział w konkursie rysunkowym na dany temat.
I miejsce zajęła Marika Rybińska, II miejsce Patrycja Karasińska, III miejsce Oskar Szwiec oraz zostało przyznane wyróżnienie dla Oliwii Bągalskiej.
Wszystkim jeszcze raz gratulujemy. Apel przygotowały M. Wieczorek oraz M. Opas.