11 LISTOPADA

W tym roku obchodzimy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W 1918 roku po 123 latach zaborów, wojska nieprzyjaciela zaczęły wycofywać się z Królestwa Polskiego. Naczelnym Wodzem Armii został Józef Piłsudski, Prezydentem – Gabriel Narutowicz. Szkoła Podstawowa nr 3 mieści się przy ulicy upamiętniającej pierwszego przedstawiciela władzy w niepodległej Polsce. Z tej okazji odbył się uroczysty Apel. Galowo ubrani uczniowie, przy dźwiękach akompaniamentu  muzycznego śpiewali pieśni narodowe.  We wspólnym koncercie brzmiała Rota oraz patriotyczne strofy: Przybyli ułani…, Wojenko, wojenko…,  Rozkwitały pąki białych róż…, O mój rozmarynie rozwijaj się…, Hej, hej ułani… .
Oliwia Knoff, Klaudia Balicka
i Wiktoria Nowocieńska
w OPP uczestniczą w XVII Koncercie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.
opiekun p. Anna Kuchta
Marta Tubacka i Wiktoria Krause
w OPP uczestniczą w XVII Koncercie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.
opiekun p. Artur Lewandowski
Nocne czytanie 2017

W dniach z 10/11 listopada 2017r., w naszej trójce gościliśmy uczniów, którzy wzięli udział w nocnym czytaniu. Tym razem tematem przewodnik była książka pt. Alicja w krainie czarów. Opiekunami przedsięwzięcia były M. Wieczorek, E. Grotkowska, K. Zapalska oraz M. Wiśniewska. Mogłyśmy przyjąć tylko 60 uczniów, niestety niektórzy za późno oddali zgody. Jednakże akcje powtórzymy w marcu, ci uczniowie którzy spóźnili się będą wpisani na listę na pierwszym miejscu. Mam nadzieję, że wszystkim się podobało. 😀
Turniej IKO Mazury CUP 2017.  Podczas Międzynarodowego Turnieju Karate w  Ostródzie adepci wschodnich sztuk walki walczyli o najwyższe podium. Kategorię  dzieci do lat 7 wygrała Laura Jankowska  zdobywając I miejsce!!! Jesteśmy dumni  i gratulujemy!!!

9 listopada ponownie uczestniczyliśmy w warsztatach w Planetarium. Tym  razem dowiedzieliśmy się jaka jest historia nazw planet w Układzie Słonecznym.  Poznaliśmy wiele nowych informacji o planetach i ich księżycach. Po zajęciach  warsztatowych oglądaliśmy nowy teleskop i obserwatorium.
Było fajnie.

13 i 14 listopada uczniowie klas I – III wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielką gabinetu stomatologicznego. Dzieci dowiedziały się jak należy właściwie dbać o higienę jamy ustnej. Oglądały modele zębów, a po instruktażu prawidłowego szczotkowania zębów, ćwiczyły samodzielnie tę czynność. Przypomniały sobie także zasady zdrowego odżywiania. Po spotkaniu, każdy uczeń otrzymał kolorowankę związaną z tematem zajęć.
  Nagranie ze spotkania można obejrzeć w Grudziądzkim Serwisie Informacyjnym.
Materiał udostępniony dzięku uprzejmości TV SM w Grudziądzu - emisja 17.11.2017r.
Zakończyła się zbiórka kasztanów i żołędzi. Nasza szkoła zebrała 1184 kilogramy tych leśnych owoców, co dało nam III miejsce w mieście wśród szkół podstawowych. Kewin Wrzesiński (kl. III a) uzbierał aż 524kg kasztanów i tym samym zdobył I miejsce w Grudziądzu. Sandra Dłużewska (kl. III a), która przyniosła 252 kilogramy kasztanów otrzymała wyróżnienie. Warto wspomnieć też o Julii Kozickiej( kl. I a) I Idze Wiśniewskiej (kl. III a), które również wyróżniły się ilością zebranych owoców leśnych ( każda ponad 70 kilogramów). Wszystkim biorącym udział w akcji „Zbieramy owoce drzew leśnych” serdecznie dziękujemy, w imieniu Pana Leśniczego, który zapewne wykorzysta te kasztany, jako pokarm dla dzików, saren i danieli.
Jak co roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Międzyszkolnym Turnieju  Bibliotecznym w Szkole Podstawowej nr 7. Musieliśmy zareklamować bibliotekę,  wykazać się znajomością lektur i przysłów polskich, wyszukiwaniem haseł w  słownikach. Nasza drużyna zajęła II miejsce. Brawo Zuzia, Kuba i Damian !!!
 WIĘCEJ NA STRONIE ŚWIETLICY !

Podsumowanie konkursu plastycznego "Pluszowy Miś"

Dzisiaj, 27 listopada nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego "Pluszowy Miś" zorganizowanego przez świetlicę szkolną. Wpłynęło bardzo dużo pięknych prac.
W związku z tym postanowiliśmy nagrodzić jak najwięcej dzieci. Przyznano 9 nagród i 10 wyróżnień. Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe, dzięki któremu można było kupić słodycze. Oto nagrodzeni:

1. Zosia Olszewska 1a, Patrycja Bugalska 2b, Agata Umińska 3a
  2. Natalia Witkowska 2b, Emilia Dawicka 3c, Oskar Pokora 2a
  3. Marcel Górkowski 3c, Marcel Marciszewski 3c i Kinga Lipowska 1a

10 wyróżnień : Dominik Klimek 1a, Agata Rujner 3a, Ewa Nawrocjka 1a, Agata Jagodzińska 2b, Julia Kozicka 1a,Ksawier Mączkowski 2b, Marcin Serwatka 2a, Jaś Wiśniewski 1b, Maciej Krawczyński 2a i Filip Lipowski 1a.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom. Pozostałym dzieciom wielkie podziękowania za udział. Naszym Nauczycielkom i Rodzicom dzieci za wsparcie - ukłony !

WIĘCEJ NA STRONIE ŚWIETLICY !
W dniu 30 listopada 2017r., w naszej SP nr 3 zostały zorganizowane andrzejki z wróżbami przez SU, Pana Artura wspaniałego DJ-a oraz wychowawców klas. Mamy nadzieję, że wróżby się udały i każdemu z Was się spełnią. Uczniowie bawili się świetnie. 😃 Marzena Wieczorek opiekun SU