"Mural"
Materiał udostępniony dzięku uprzejmości TV SM w Grudziądzu - emisja 01.09.2017r.
           Szanowni Rodzice, drodzy uczniowie
Po dwóch miesiącach wakacji spotykamy się ponownie. Jesteście wypoczęci,  pełni sił i  gotowi na kolejne miesiące nauki.
Z radością witamy najmłodszych uczniów - pierwszoklasistów, dla których  ten dzień jest szczególnie wyjątkowy. To  początek szkolnej drogi, labirynt edukacji - świat wiedzy i tajemnic nauki. Życzymy  szybkiej adaptacji, poznania nowych, kolegów i przyjaciół oraz wspaniałych przeżyć w naszych szkolnych murach. Czeka nas niemal 10 miesięcy wspólnej  kreatywnej aktywności w zdobywaniu wiedzy.  Uczniom życzymy   aby rok szkolny  2017/2018 obfitował w radosne chwile, sukcesy i  zadowolenie . Z kolei Rodzicom i opiekunom  życzymy efektywnego wspierania w przyswajaniu wiedzy oraz  wskazywania  pozytywnych aspektów nauki...
                      -  Grono Pedagogiczne SP 3

W dniu 16 września nasza szkoła podstawowa wzięła udział w XXVIII rajdzie pieszym. Rajd rozpoczęliśmy ze SP nr 3,następnie przejechaliśmy pociągiem do Dubielna., następnie pieszo przyszliśmy lasem do Sarnowa, Leśniczówka Mniszek, gdzie ukończyliśmy marsz w Grupie, jednostce wojskowej. Posililiśmy się pyszną zupą i wróciliśmy do Grudziądza pociągiem. Pogoda nam dopisała. Pozdrawiam wszystkich uczestników i już dziś zapraszam a tydzień na rajd Święta Ziemniaka.
23 września 2017r uczestniczyliśmy w XV rajdzie pieszym pt. Święto ziemniaka. Rozpoczynaliśmy trasę pod Flisakiem, przez Os. Kopernika, Oś. Strzemiecin, las rudnicki gdzie zakończyliśmy trasę w KS Stal w Mniszku. Wzięliśmy udział w konkursach pisemnych i praktycznych tj. Rzut ziemniakiem i tak w konkursie wiedzy przyrodniczo -ekologicznej  zajęliśmy 2miejsce, wywalczyły je dziewczęta. Serdecznie gratulujemy i już zapraszamy na następny rajd 7 października. Do zobaczenia.
Tradycyjnie, w dniu 26 września w naszej szkole obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych.  Z tej okazji odbył się uroczysty Apel, którego jednym z głównych celów  było ukazanie korzyści płynących z poznawania dialektu innych krajów. Podczas występów uczniowie zaprezentowali swoje zdolności lingwistyczne, przybliżyli kolegom zalety znajomości języków obcych. Dla jednych czarna magia, dla drugich przydatna kompetencja. Warto się ich uczyć, gdyż odgrywają niebagatelną rolę w zdobywaniu kolejnych osiągnięć na wyższych stopniach edukacji, są wyznacznikiem sukcesu w pracy zawodowej,  zapewnią   komfort  porozumiewania się podczas wycieczek do innych krajów.
Gaz, ciecz, stały i ... ?
We czwartek, 28 września, uczniowie klas siódmych uczestniczyli w nietypowych zajęciach w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tematem zajęć były „Cztery i pół stany skupienia”.
Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, odpowiadali na pytania czego dowodem był skromny upominek od wykładowcy dla Nikodema Rygielskiego (klasa VIIa).
Z uwagi na unikalny, technicznie zaawansowany poziom pokazów, niemożliwy do przedstawienia poza Instytutem Fizyki UMK, uczniowie mieli okazję uczyć się w zupełnie innych warunkach. Może taki typ zajęć zachęci uczniów do poszerzania swojej wiedzy z dziedziny fizyki, która od tego roku szkolnego wraca do szkół podstawowych.
BIEG
im. BRONISŁAWA MALIOWSKIEGO
30 września uczniowie klas 1-3 wyjechali do Nicwałdu, gospodarstwa  agroturystycznego Picoland z okazji święta ziemniaka. Wszyscy doskonale  się bawili i korzystali z pięknej pogody, wielu atrakcji sportowo  rekreacyjnych. Gwoździem imprezy były pieczone ziemniaki które wszystkim  bardzo smakowały.