WAKACJE
ROK SZKOLNY 2020/2021
To już wiosna!! Dzieci w świetlicy już od kilku dni przygotowywały się na powitalnie cieplejszej pory roku. Pięknie wykonane kwiaty będące pierwszymi oznakami wiosny, umiliły wszystkim chwile oczekiwania. Nie zabrało również zajączka, który został wyjątkową zakładką do książek.
W naszej świetlicy chętnie tworzymy plastyczne prace. Tym razem powstały pingwinki.
Pracę umilały piosenki i bajki o pingwinach.

Nasze ulubione zimowe zabawy to oczywiście te ruchowe na powietrzu,kiedy możemy wybiegać się,
porzucać śniegiem i lepić kule.
Wszyscy lubimy ten wesoły czas. A w świetlicy wykonaliśmy wesołe bałwanki z papieru.

Jesień w świetlicy.

Jesień to wyjątkowa pora roku. Przynosi nam obfite prezenty: owoce, warzywa, dary lasu.
Na szczęście udało nam się wspólnie powitać tę wyjątkową porę roku w naszej świetlicy!
Prace z kolorowymi jesiennymi obrazkami rozweselały salę.
Później pojawiły się kolorowe liście i widok jesiennych drzew, a stopniowo dołączały do nich inne dzieła.
Dzieci wykonywały bardzo chętnie piękne prace plastyczne wykorzystując barwy i skarby jesieni, tworząc tym samym cykl zajęć poświęconych tak różnorodnej porze roku.

Głównym celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Dodatkowo dzieci przebywające w świetlicy biorą udział w licznych zajęciach organizowanych przez opiekunów. W tym roku są to m.in.: zajęcia plastyczne, czytelnicze, ruchowe, matematyczne, a także gry i zabawy stolikowe. Uczniowie mają także czas na swobodne zabawy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, korzystają także z licznych gier i zabawek zgromadzonych w świetlicy.

Konkurs świetlicowy „Jesienny obrazek”

W tym roku szkolnym jesień w świetlicy przywitaliśmy konkursem plastycznym „Jesienny obrazek”. Głównym zadaniem osób zainteresowanych uczestnictwem było przygotowanie pracy plastycznej wykorzystując naturalne dary jesienne.

Wszystkie dostarczone prace przerosły nasze oczekiwania. Dzieci wykazały się niesamowitą kreatywnością. Za najładniejsze prace zostały wręczone dyplomy i nagrody.

Z dumą pragniemy ogłosić wyniki konkursu.

I miejsce – Julia Kozicka kl. 3a

II miejsce – Kinga Lipowska kl. 3a

III miejsce – Tobiasz Tutlewski kl. 1b,  Julia Tomala kl. 1b, Patrycja Karasińska kl. 1b,

Wyróżnienia:

- Marika Rybińska kl. 3a

- Julia Fischer kl. 1b

- Nikola Fischer kl. 1b

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom.